آبنمای موزیکال / آبنما ریتمیک / آبنمای هارمونیک

آبنمای موزیکال

 

قبل از اینکه به پروژه فواره آبنما موزیکال ( آبنمای هارمونیک یا آبنمای ریتمیک ) بپردازیم می بایست درک صحیحی در مورد عملکرد این نوع از آبنما داشته باشیم.


گروه مهندسی آبنمازرین

آبنمای موزیکال چیست ؟

در مباحث پیشین در مورد فواره آب نما مطالبی بیان کرده ایم .

بطور کل هر گاه  آب را بمنظور زیباسازی محیط مدیریت کنیم ، یک فواره ساخته شده است. این جمله ساده ترین توصیف از آب نما می باشد.اما آبنمای موزیکال و آبنمای هارمونیک و آبنمای ریتمیک موضوع پیچیده تری است . آبنمای موزیکال در دسته آبنمای هوشمند قرار می گیرد.

فواره آبنمای موزیکال آبنمای ریتمیک
زیرساخت آبنمای موزیکال

آبنمای هوشمند ( آبنمای ریتمیک یا آبنمای هارمونیک)

هرگاه یک پروژه آب نما بشکلی طراحی و اجرا شده باشد که قابل مدیریت عملکرد باشد به آن آبنمای هوشمند یا آبنمای ریتمیک یا آبنمای هارمونیک اطلاق می شود.در حقیقت آبنمای هوشمند ( آبنمای ریتمیک ) بمانند تمام پروژه های صنعتی هوشمند قابل برنامه ریزی می باشد.


گروه مهندسی آبنمازرین در سال 1383 تاسیس گردید. 17 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع آبنما اعم از آبنمای تصویری ، آبنمای خانگی ، آبنمای سنگی ، آبنما هوشمند ، آبنمای موزیکال و آبنمای هارمونیک در تمام نقاط کشور سابقه ای درخشان را برای شرکت مهندسی آبنمازرین بهمراه داشته است


آبنمای-موزیکال-بندر-انزلی مجری : گروه مهندسی آبنمازرین

آبنمای موزیکال :

ساختار کلی آبنمای موزیکال یا همان رقص آب و موسیقی

 

بطور کلی آبنمای موزیکال ریتمیک در ۳ بخش قابل تعریف است : ۱.ابنیه ۲. مکانیک ۳.برق

ابنیه حوض آبنما موزیکال هارمونیک گروه مهندسی آبنمازرین
بخشابنیه : هر پروژه عمرانی بدون شک بخشی بنام ابنیه داشته که در واقع قسمتی از پروژه است که به حوزه ساخت و ساز های عمرانی معطوف است . در مورد آب نما ، ساخت حوض ، متورخانه و کارهایی از این دست را شامل می شود. در حقیقت بنیان یک پروژه آبنما با طراحی و ساخت حوض و یا دریاچه استوار است و البته در مورد آبنمای خشک ساخت حوضچه زیر زمینی جای حوض و یا دریاچه را می گیرد .تا این جای کار در تمام انواع آبنما چه آبنمای ریتمیک و یا آبنماهای دیگری نظیر آبنمای خانگی و سنگی بخش ابنیه ثابت است و جز لاینفک کار می باشد . گروه مهندسی آبنمازرین با روشی نوین مشکل عایق کاری حوضچه ها را که همیشه یکی از مشکلات اجرای پروژه های آبنما بوده حل کرده است.

مکانیک فواره آبنما موزیکال گروه مهندسی آبنمازرین
مکانیک آبنمای موزیکال

مکانیک : نمود بیرونی یک پروژه آبنمای موزیکال را بخش مکانیک شکل میدهد . پمپ ها ، لوله کشی ، نازل ها  و تمام اکشن های آب ، فواره ها و پرتابه هایی که در یک پروزه آبنما دیده می شود همگی در بخش مکانیک دسته بندی می شوند بخش زیادی از نازل های مورد استفاده در آبنمای هارمونیک توسط گروه مهندسی آبنمازرین طراحی و ساخته می شود.


 تابلو برق فرمان آبنما موزیکال گروه مهندسی آبنمازرین
برق: اگر مکانیک را قلب یک آب نما بشمار اورد بنابراین بخش برق مغز آن را تشکیل میدهد . کلیه سیم کشی ها ، کابل کشی ها و کنترل پنل مربوط به قسمت برق یک پروژه آب نما می باشد. تمامی پمپ آبنما ، نازل آبنما هوشمند، پکیج فیلتراسیون ، نورپردازی توسط مدار فرمان انجام می گیرد . همچنین تعداد زیادی از چراغهای های مورد استفاده در آبنمای هارمونیک توسط گروه مهندسی آبنمازرین طراحی و ساخته می شود.

آبنمای موزیکال یا آبنمای ریتمیک همانگونه که از نامش پیداست ؛ بازی آب بهمراه موسیقی است . در گذشته نازل ها عموما ساده بوده و معمولا از قطعه ای  لوله ای شکل ساخته می شده که بسته به شکل دهانه خروجی آن ، فواره و جت آب نیز تغییر می کرد .اما در سالهای اخیر با رشد فناوری و تکنولوژی نازل هایی تولید شده که توانایی اجرای حرکات متحرک را دارا می باشند. متورهای ضد آب از نوع استپر متور ها نازل ها را می چرخانند . پمپ آبنما بوسیله کنترولرها آب  را تا ارتفاع بسیار زیاد به هوا پرتاب می کنند .

نازل آبنما
گروه مهندسی آبنمازرین مجری آبنمای طراحی نازل آبنما

 

نمونه آبنما موزیکال
آبنمای هارمونیک

 

در مورد آبنمای موزیکال که به نوعی زیر مجموعه آبنمای هوشمند قرار می گیرد ، موسیقی نیز به این کارزار اضافه می شود . در واقع سیگنالهای موسیقی با کنترل پنل  همانگ شده و plc  واقع در کنترولر سیگنالهای موسیقی را به زبان خود ترجمه می کنند. سپس این فرامین برای پمپ آبنما و نازل ها و فواره ها ارسال می شوند . به این صورت است که ما در انتها جلوه ای بی نظیر از بازی آب ، نور و موسیقی را شاهد می شویم .

www.abnamazarin.blogfa.com


انتخاب موسیقی آبنمای موزیکال

در پروژه های دقیق و با کیفیت می توان حتی آبنما را با موسیقی زنده میدیریت و اجرا کرد . البته تبدیل تبدیل موسیقی به فواره های آب کاملا نسبی بوده و رابطه مستقیمی با کیفیت قطعات اجرا شده در پروژه دارد . از آنجا که در آب نما موزیکال می بایست موزیک و فواره رقص آب کاملا با یک دیگر هماهنگ باشند در نتیجه اجرای پروژه ای موفق نیازمند انتخاب لوازم مناسب می باشد .در نتیجه طراح یک پروژه آبنمای هارمونیک می بایست به منظور دستیابی به نتیجه مورد قبول آگاهی و اطلاعات صحیحی در مورد نازل آبنما، پمپ آبنما و از همه مهمتر موسیقی داشته باشد .

بهترین حالت این است که موسیقی ای ساخته شود که نازل فواره آبنما و پمپ آبنما توانایی اجرای ان را داشته باشند . با در نظر گرفتن هزینه ها شاید مجبور به انتخاب موزیک شویم که در این حالت می بایست یه شدت به امر انتخاب موسیقی توجه شود .

برای خرید انواع آبنمای خانگی، ریتمینگ، موزیکال و سایر مدل ها با ما تماس بگیرید.

 

سفارش آبنما موزیکال 

به طور معمولا خرید آبنما موزیکال به صورت سفارشی امکان پذیر است. برای سفارش انواع آبنما دیواری، ریتمیک، موزیکال و خانگی در هر طرحی، می توانید به گروه آبنمازرین اعتماد کنید. مجموعه ما دارای سالیان زیادی سابقه در زمینه طراحی، ساخت و نصب آبنما می باشد و می تواند متناسب با سلیقه و محیط شما، بهترین مدل ها را به شما عزیزان ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و  نحوه سفارش می توانید با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کرده و از نمونه کارهای ما دیدن کنید. 

خرید آبنما موزیکال در تهران 

تهران به عنوان پابتخت کشور دارای مراکز متعددی بوده که برای افزایش زیبایی محیط و جذب مخاطب، به نصب آبنمای موزیکال نیاز دارد. در تهران مجموعه های متعددی در زمینه طراحی و ساخت آبنما به فعالیت می پردازند. برای خرید آبنما موزیکال در تهران می توانید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید. در مجموعه آبنمازرین مدل های متنوعی از این سازه های بسیار زیبا وجود دارند که شما می توانید با بررسی آن ها مدل مورد نظر خود را پیدا کنید. در صورتی که راهنمایی نیاز دارید، تنها کافیست با ما تماس گرفته و جهت سفارش آب نما اقدام کنید.

نصب آبنما موزیکال در تهران

یکی دیگر از خدماتی که توسط مجموعه به مشتریان عزیز ارائه می شود، نصب آبنما است. نصب این سازه به تخصص و مهارت نیاز دارد. پس از این که شما عزیزان جهت سفارش این محصول اقدام کردید، لازم است تا از افراد متخصص برای نصب و راه اندازی آب نما کمک بگیرید. خوشبختانه در مجموعه ما علاوه بر فروش آبنمای موزیکال، خدمات نصب نیز ارائه می شود. در آبنمازرین تیم حرفه ای مشغول به کار بوده و برای نصب انواع این سازه به محل شما اعزام می شوند.

[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]