روش گام به گام ساخت آبنما شیشه ای

آبنما شیشه ای شرکت شیر پگاه

 

ساخت آبنمای شیشه ای

یکی از زیباترین و البته پرکاربرد ترین شکل آبنما ، آبنمای شیشه ای می باشد . این نوع آبنما در دسته آبنما خانگی تقسیم بندی می شود .امکان استفاده از این نوع از آبنما در محیط های درونی و همچنین نصب آسان آن باعث شده که روز به روز به جذابیت آن افزوده شود . آبنما شیشه دیواری را می توان در لابی ها و فضاهای بیرونی مانند حیاط ، ویلاهای خصوصی ، رستورانها و هتل ها استفاده نمود.

آب نما شیشه ای
آبنمای شیشه ای
آبنما شیشه ای نمایشگاه دکوراسیون

چگونگی انتخاب یک آبنما مناسب جهت اجرا در منزل ، باغ یا محیط کار بی شک راهی عالی برای هرچه با طراوت ساخت آن محیط است. چند سالی است که استفاده از فواره آبنمای خانگی در خانه و دفتر کار به امری عادی و جدانشدنی در معماری و دکور شده است. اما انتخاب آبنمای شیشه ای مناسب در هر مکانی نیازمند دانش آشنایی با فواره است . گروه مهندسی آبنمازرین در زمینه یاریتان می کند

ویدئو زیر را حتما تماشا کنید ( نمونه زیبا آبنما دیواری )

آبنما زیبا دیواری

هر مکانی بسته به موقعیت ، نور ، آلودگی محیط و عوامل دیگر به فواره خود نیاز دارد . بعنوان مثال استفاده از یک آبنمای موزیکال در پذیرایی خانه صحیح نیست . آبنما موزیکال نیازمند فضای باز و وسیع می باشد . فواره های یک پروژه آبنما موزیکال عملکرد مخصوص به خود را داشته و همچنین فواره های آبنمای خانگی نیز همینطور.بهتر است از آبنمای سنگی در بیرون از منزل استفاده نمود.

 

 

استفاده آسان و شرایط نگهداری راحت در کنار صدای دلنشین آب از ویژگیهای منحصر بفرد آبنمای شیشه ای است.www.abnamazarin.blogfa.com

در حقیقت آب نما شیشه ای از دسته و زیرمجموعه های آبنمای خانگی است .‘گروه مهندسی آبنمازرین پروژه های متعددی از طراحی و ساخت آبنمای شیشه ای را در کارنامه خود دارد. که ادر این میان می توان طراحی آبنما شیشه دیواری برای بازار میوه و تره بار قطر بشمار آورد .

آب نما شیشه ای

تست اولیه آبنما شیشه ای در فرودگاه مهراباد

با این دستورالعمل به راحتی می توانید در خانه خود یک آب نما شیشه ای با هر اندازه ای بسازید و محیط خود را دلپذیرتر از قبل کنبد

آبنمای شیشه دیواری

آبنما شیشه ای دیواری

 

آبنمای شیشه ای با امکان استفاده از سیستم های روشنایی LED دکوراسیون محیط شما را در شرایط کم نور برجسته کند .

آبنما شیشه ای مناسب

مهمترین نکته در انتخاب آب نمای شیشه ای در وحله اول تناسب آن با دکوراسیون خانه شماست . بعنوان مثال برای کنار تیغه ها یا کنار گلدانها بهتر است از آب نما شیشه ای کم عرض استفاده شود . همچنین می توان آبنمای شیشه ای از نوه آبنما دیواری را بعنوان قاب بر روی دیوار نصب نمود مثال ، آب نمای شیشه ای خانگی یا آبنمای شیشه ای دیواری که مساحت کمتری را در سطح اشغال می کند . از آبنماهای سنگی بهتر است در بیرون از خانه استفاده شود .

از امکان دیگری که آبنمای شیشه ای در اختارمان می گذارداستفاده از لوگو و یا تصاویر عزیزانمان بر روی شیشه آبنما می باشد. بعنوان مثال ما می توانیم تصویر همسر و یا فرزندانتان را بر روی شیشه به روش سند بلاست حک کنیم و همچنین می توانیم لوگو و آرم شرکت شما را بر روی فواره نقش ببندیم.

آبنما حبابی
آبنما حبابی
  1. مخزن از جنس ورق گالوانیزه در ابعاد 1*3.*2. متر  با ضخامت ورق 1 میلیمتر
  2. شیشه 10 میلیمتر در ابعاد 1*7.
  3. پمپ 12 ولت با دبی 20 لیتر در دقیقه
  4. یک عدد لوله پولیکا به قطر 1 اینچ به طول 0/6 متر
  5. قوطی آلومنیوم 6در 4

 


گروه مهندسی آبنمازرین در سال 1383 تاسیس گردید. 17 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع فواره اعم از آبنمای تصویری ، فواره آبنمای ریتمیک ،آبنمای خانگی ، ویدئو آبنما و فیلم آبنما آبنمای سنگی ، آبنما هوشمند ، آبنمای موزیکال ، آبنمای ریتمیک ، آبنمای نو شتاری و آبنمای هارمونیک در تمام نقاط کشور سابقه ای درخشان را برای شرکت مهندسی آبنمازرین بهمراه داشته است .


روش ساخت آبنما شیشه ای در خانه

لوازم و قطعات مورد نیاز برای ساخت آبنما شیشه ای

برای ساخت یک آب نما شیشه ای به ارتفاع 1 متر و عرض 70 سانت ؛ابتدا می بایست مخزن ان ساخته شود. مخزن را می توان از ورق گالوانیزه با ضخامت 1 میلیمتر ساخت. بهتر است این کار را به صنعتگر کابینت ساز بسپارید. آنان بدلیل بدلیل استفاده از ابزار برش و جوش نقطه ای این کار را سریع و تمیز انجام میدهند. ابعاد حوضچه برای ساخت یک آبنمای شیشه ای با ابعاد فوق:

90 سانت طول / 20 سانت ارتفاع / 25 سانت عرض می باشد.

آب نما شیشه ای گروه مهندسی آبنمازرین
آبنمای شیشه ای با شیشه محدب

پس از ساخت حوضچه نوبت به ساخت فریم کار است . دو عدد قوطی به ارتفاع 1 متر را بشکل چهارچوب در نصب کرده و درون مخزن قرار می دهیم. از میان یک کدام از قوطی ها یک شیلنگ 2/1 اینچ به بالای هدایت می کنیم. وظیفه این شیلنگ فرستادن آب به بالای آبنمای شیشه می باشد . حال نوبت به نصب شیشه در میان دو قوطی می باشد. شیشه را درمیان دو قوطی قرار داده و به چهارچوب پیچ می کنیم . یک عدد پمپ با مشخصات فوق درون مخزن قرارداد می شود و خروجی آن به شیلنگ متصل می گردد.

آب نما شیشه ای گروه مهندسی آبنمازرین در جزیره کیش

 

نظافت و نگهداری آبنما شیشه

آب نماها بطور کل نیازمند نگهداری مداوم هستند . مانند اکواریوم و بدلیل وجود آب بصورت مستمر می بایست یک آبنما خانگی یا آبنمای دیواری شیشه ای را نظافت نمود. برای این منظور می بایست حتی المقدور از میزان آب در مخزن فواره اطمینان حاصل کنید. شیشه آبنما را بصورت منظم تمییز نمایید و پمپ فواره را هر چند مدت یکبار سرویس کنید.

اگر به سلامت روح و روان خود اهمیت می دهید بی شک انتخاب یک آبنما دیواری یا شیشه ای کار بسیار درستی است. گروه مهندسی آبنمازرین تا کنون چندین آبنما از نوع فواره های سنگی و شیشه ای در محل های تمرین یوگا نصب کرده است. تجربه شنیدن صدای دلنشین آب به کسانی که در حال تمرن یوگا هستند کمک بی نظیری می کند.

اکنون آبنمای ما آماده بهره برداری  می باشد.

آبنما شیشه ای
[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]