آبنما تصویری

گروه مهندسی آبنمازرین مجری اولین فواره آبنما تصویری در بوستان آزادی شیراز 1390

آبنمای تصویری همانطور که از نامش پیداست فواره ای است که رابطه مستقیم با تصویر و صدا دارد . این آبنما به درحالت قابل اجراست :

Water Screen Fountain

Water Curtain Fountain


Water Screen Fountain

آبنمای تصویری یا پرده آب تشکیل شده است از فواره ای از آب با ابعاد بزرگ که بشکل نیم دایره تشکیل می شود .در این نوع از آبنما آب بوسیله پمپ های بسیار قوی که ویژگیهای منحصر بفردی دارد پمپاژ می شود. آب پس از خروج از چند دستگاه مخصوص بمنظور آرام سازی ومناسب سازی وارد نازل پرده آب می گردد. فواره ای که بمنظور استفاده در این مدل از آبنما استفاده می شود توسط گروه مهندسی آبنمازرین برای اولین بار در داخل کشور ساخته شده است.

ویژگیهای خاص این نازل ,اجرای پرده ای از آب با ضخامت 5/. سانتیمتر را امکان پذیر می کند . اولین پروژه اجرا شده در ایران در پارک ازادی ( شهر شیراز 1390 ) اجرا شده است .

از خصوصیات دیگر آبنمای تصویری امکان بهرمندی از صدا می باشد. به گونه ای که میتوان یک فیلم سینمایی را با کیفیتی معادل 80 درصد کیفیت خروجی از سینما و تلوزیون بهمراه صدا به اجرا درآورد.

شکل پرده آب همانطور که پیش تر اشاره شده بشکل نیم دایره بوده و شبیه به پر طاووس می باشد. قطر پرده آب که در نهایت ابعاد تصویر را ممکن می سازد قابل تغییر است به گونه ای که می توان از قطر 4 متر تا 25 متر اجرا گردد .بنابراین پرده ای با قطر 25 متر شعاعی به اندازه حدودی 10 تا 12 متر خواهد داشت

اولین آبنما تصویری کشور ( پارک آزادی شیراز 1390)

گروه مهندسی آبنمازرین در سال 1383 تاسیس گردید. 17 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع آبنما اعم از آبنمای تصویری ، آبنمای خانگی ، آبنمای سنگی ، آبنما هوشمند ، آبنمای موزیکال در تمام نقاط کشور سابقه ای درخشان را برای شرکت مهندسی آبنمازرین بهمراه داشته است .


Water Curtain Fountain

شکل دیگر آبنمای تصویری مدل Water Curtain Fountain است . این حالت از آبنما نیز در کلیت مانند آبنمای Water Screen است .به این معنی که پرده ای از آب ایجاد می شود و بوسیله ویدئو پروژکتور بر روی ان تصویر ایجاد می گردد. تفاوت اما در این است که در این مدل آب بجای پرتاب از پایین بافشار زیاد از بالا جاری می شود. در واقع این مدل از آبنمای تصویری درون فریمی از پیش ساخته شده اجرا می گردد .

فواره آبنما تصویری گروه مهندسی آبنمازرین

این مدل مناسب است برای مکانهای درونی .از این آبنما می شود درون تالارها و مکانهای درونی استفاده کرد و نیاز به آب زیاد و یا دریاچه نیست . می توان با ساخت حوضچه ای که می تواند یه صورت پرتابل نیز اجرا شود از این آبنما استفاده نمود.

پرده اجرا شده در این مدل از عرض 3 متر تا 12 متر قابل اجرا است. گروه مهندسی آبنما زرین آبنمای تصویری از نوع Water Screen Fountainرا در سال 1393 در پارک دانشجو واقع در شهر تهران اجرا نمود که هم اکنون در حال کار می باشد. این نوع ابنما را همچنین می توان برای استفاده در پخش تیزرهای تبلیغاتی استفاده کرد.

آبنما تصویری پارک دانشجو تهران 1393

گروه مهندسی آبنمازرین در سال 1383 تاسیس گردید. 17 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع آبنما اعم از آبنمای تصویری ،آبنمای خانگی ، آبنمای سنگی ، آبنما هوشمند ، آبنمای موزیکال در تمام نقاط کشور سابقه ای درخشان را برای شرکت مهندسی آبنمازرین بهمراه داشته است .

پروژه فوق آبنما تصویری در جشنواره بین المللی تئاتر فجر درتهران سال 1396

پروژه فوق آبنما تصویری در جشنواره بین المللی تئاتر فجر درتهران سال 1396 به اجرا در آمد

ابعاد آبنما 4 در 3 متر می باشد همراه با پخش صدا

[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]