آبنمای موزیکال / آبنما ریتمیک / آبنمای هارمونیک

 

تعریف آبنما موزیکال

قبل از اینکه به پروژه فواره آبنما موزیکال ( آبنمای هارمونیک یا آبنمای ریتمیک ) بپردازیم می بایست درک صحیحی در مورد عملکرد این نوع از آبنما داشته باشیم

اجرای آبنما موزیکال در تالار نارون شهر بابل

آبنمای موزیکال چیست ؟

تا قبل از ورود تکنولوژی در این عرصه ،به آبنما فواره اصلاق می شد. فواره ها عموما از تعدادی نازل که به وسیله یک پمپ تغذیه می شد تشکیل می گردید.

به مرور و با رشد تکنولوژی مانند حوزه های دیگر شکل فواره ها دگرگون شده و نام آن نیز به آبنما تغییر پیدا کرد. تفاوت اصلی آبنماهای هارمونیک و آبنما موزیکال با سلف خود در امکان تغییر شکل آبنما است. در آبنماهای قدیمی ( فواره ها ) نازل ها و طرح هندسی آبنما به هر شکلی که از ابتدا طراحی و نصب می گردید ثابت می ماند و پس از نصب آبنما به یک صورت رفتار می کرد. در آبنمای هوشمند همانطور که از نامش بر می آید می توان با نرم افزار و سخت افزار هایی که به این منظور ساخته شده اند اشکال متنوعی از بازی آب و نور را رقم زد.

در مباحث پیشین در مورد فواره آب نما مطالبی بیان کرده ایم

اجرای آبنما موزیکال در عراق 1400

آبنمای هوشمند ( آبنمای ریتمیک یا آبنمای هارمونیک)

هرگاه یک پروژه آب نما بشکلی طراحی و اجرا شده باشد که قابل مدیریت عملکرد باشد به آن آبنمای هوشمندآبنمای ریتمیک / آبنمای هارمونیک اطلاق می شود.

در حقیقت آبنمای هوشمند ( آبنمای ریتمیک ) بمانند تمام پروژه های صنعتی هوشمند قابل برنامه ریزی می باشد.

برخی از افتخارات و گواهینامه های گروه مهندسی آبنمازرین

برخی از پروژه های آبنما موزیکال گروه مهندسی آبنمازرین


گروه مهندسی آبنمازرین در سال 1383 تاسیس گردید. 17 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع آبنما اعم از آبنمای تصویری ، آبنمای خانگی ، آبنمای سنگی ، آبنما هوشمند ، آبنمای موزیکال و آبنمای هارمونیک در تمام نقاط کشور سابقه ای درخشان را برای شرکت مهندسی آبنمازرین بهمراه داشته است


پشت صحنع ساخت آبنما موزیکال در تالار نارون بابل در سال 1401

ساختار آبنمای موزیکال :

ساختار کلی آبنمای موزیکال یا همان رقص آب و موسیقی

 

بخش مکانیک در پروژه های آبنما

تجهیزان مکانیکی آبنما ریتمیک

تجهیزات برقی آبنمای موزیکال

بخش برق در پروژه های آبنما

تمام موارد مربوط به ساختمان و عمران یک آبنما به بخش ابنیه مربوط می گردد.

طراحی و اجرا حوض و یا دریاچه بوسیله بتن ریزی و آرمتور بندی شامل بخش ابنیه می شود.

ساخت اتاق فرمان و یا اجرای اتاق تصفیه خانه در آبنماهای بزرگ نیز مربوط به بخش ابنیه هستند.

در تصویر زیر اجرای حوض مربوط به آبنما ریتمیک در اهواز را مشاهده می کنید


مکانیک : نمود بیرونی یک پروژه آبنمای موزیکال را بخش مکانیک شکل میدهد . پمپ ها ، لوله کشی ، نازل ها  و تمام اکشن های آب ، فواره ها و پرتابه هایی که در یک پروزه آبنما دیده می شود همگی در بخش مکانیک دسته بندی می شوند بخش زیادی از نازل های مورد استفاده در آبنمای هارمونیک توسط گروه مهندسی آبنمازرین طراحی و ساخته می شود.


 تابلو برق فرمان آبنما موزیکال گروه مهندسی آبنمازرین
برق: اگر مکانیک را قلب یک آب نما بشمار اورد بنابراین بخش برق مغز آن را تشکیل میدهد . کلیه سیم کشی ها ، کابل کشی ها و کنترل پنل مربوط به قسمت برق یک پروژه آب نما می باشد. تمامی پمپ آبنما ، نازل آبنما هوشمند، پکیج فیلتراسیون ، نورپردازی توسط مدار فرمان انجام می گیرد . همچنین تعداد زیادی از چراغهای های مورد استفاده در آبنمای هارمونیک توسط گروه مهندسی آبنمازرین طراحی و ساخته می شود.

اجرای آبنما ریتمیک هارمونیک در جزیره قشم 1398

آبنمای موزیکال یا آبنمای ریتمیک همانگونه که از نامش پیداست ؛ بازی آب بهمراه موسیقی است . در گذشته نازل ها عموما ساده بوده و معمولا از قطعه ای  لوله ای شکل ساخته می شده که بسته به شکل دهانه خروجی آن ، فواره و جت آب نیز تغییر می کرد .اما در سالهای اخیر با رشد فناوری و تکنولوژی نازل هایی تولید شده که توانایی اجرای حرکات متحرک را دارا می باشند. متورهای ضد آب از نوع استپر متور ها نازل ها را می چرخانند . پمپ آبنما بوسیله کنترولرها آب  را تا ارتفاع بسیار زیاد به هوا پرتاب می کنند .

نازل آبنما
گروه مهندسی آبنمازرین مجری آبنمای طراحی نازل آبنما

 

نمونه آبنما موزیکال
آبنمای هارمونیک

 

در مورد آبنمای موزیکال که به نوعی زیر مجموعه آبنمای هوشمند قرار می گیرد ، موسیقی نیز به این کارزار اضافه می شود . در واقع سیگنالهای موسیقی با کنترل پنل  همانگ شده و plc  واقع در کنترولر سیگنالهای موسیقی را به زبان خود ترجمه می کنند. سپس این فرامین برای پمپ آبنما و نازل ها و فواره ها ارسال می شوند . به این صورت است که ما در انتها جلوه ای بی نظیر از بازی آب ، نور و موسیقی را شاهد می شویم .

www.abnamazarin.blogfa.com


انتخاب موسیقی آبنمای موزیکال

در پروژه های دقیق و با کیفیت می توان حتی آبنما را با موسیقی زنده میدیریت و اجرا کرد . البته تبدیل تبدیل موسیقی به فواره های آب کاملا نسبی بوده و رابطه مستقیمی با کیفیت قطعات اجرا شده در پروژه دارد . از آنجا که در آب نما موزیکال می بایست موزیک و فواره رقص آب کاملا با یک دیگر هماهنگ باشند در نتیجه اجرای پروژه ای موفق نیازمند انتخاب لوازم مناسب می باشد . طراح یک پروژه آبنمای هارمونیک می بایست به منظور دستیابی به نتیجه مورد قبول آگاهی و اطلاعات صحیحی در مورد نازل آبنما، پمپ آبنما و از همه مهمتر موسیقی داشته باشد .

بهترین حالت این است که موسیقی ای ساخته شود که نازل فواره آبنما و پمپ آبنما توانایی اجرای ان را داشته باشند . با در نظر گرفتن هزینه ها شاید مجبور به انتخاب موزیک شویم که در این حالت می بایست یه شدت به امر انتخاب موسیقی توجه شود .

اجرای آبنما لمینار جامپینگ در سال 98

نصب آبنما موزیکال در تهران

یکی دیگر از خدماتی که توسط مجموعه به مشتریان عزیز ارائه می شود نصب و راه اندازی آبنما می باشد.

نصب این سازه به تخصص و مهارت نیاز دارد. پس از این که شما عزیزان جهت سفارش این محصول اقدام کردید، لازم است تا از افراد متخصص برای نصب و راه اندازی آب نما کمک بگیرید. خوشبختانه در مجموعه ما علاوه بر فروش آبنمای موزیکال، خدمات نصب نیز ارائه می شود. در آبنمازرین تیم حرفه ای مشغول به کار بوده و برای نصب انواع این سازه به محل شما اعزام می شوند.

[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]