اموزش ساخت آبنما شیشه ای

اجرا آبنمای شیشه ای شرکت شیر پگاه تهران 1399

 

Water Glass Fountain

یکی از زیباترین و البته پرکاربرد ترین شکل آبنما ، آبنمای شیشه ای است . این نوع آبنما در دسته آبنما خانگی تقسیم بندی می شود .امکان استفاده از این نوع از آبنما در محیط های درونی و همچنین نصب آسان آن باعث شده که روز به روز به جذابیت آن افزوده شود . آبنما شیشه دیواری را می توان در لابی ها و فضاهای بیرونی مانند حیاط ، ویلاهای خصوصی ، رستورانها و هتل ها استفاده نمود.

آب نما شیشه ای
آبنمای شیشه ای
آبنما شیشه ای نمایشگاه دکوراسیون

.

برای ساخت ابنمای شیشه ای می بایست در ابتدا ساختار آن را بشناسیم

ابنمای شیشه ای از چهار قسمت تشکیل می شود.

  1. بدنه آبنما
  2. شیشه
  3. پرده اب
  4. پمپ و نورپردازی
اجرا آبنمای شیشه ای در خرم آباد 1399

بدنه آبنما شیشه ای

بدنه آبنما چهارچوبی است که شیشه را درون خود جای می دهد.

متریال مناسب برای ساخت چهارچوب آب نمای شیشه ای استیل 304 است . استیل 304 از هر نظر در برابر فرسایش و اکسیداسیون مقاوم بوده و بهترین گزینه برای ساخت ابنمای شیشه ای است.

شیشه

شیشه اب نما شیشه ای می تواند از جنس سوپر کلیر بوده یا شیشه معمولی باشد.

پرده آب

پرده آب مهمترین قسمت در ساخت یک پروژه آب نما شیشه ای محسوب می شود. تقسیم صحیح آب در نازل اب نما شیشه ای به قدر اهمیت دارد که کل پروژه را به مخاطره قرار دهد.

پمپ و نور

پمپ مناسب در فرایند ساخت ابنمای شیشه ای می بایست دارای ویژگی هایی باشد. اولا کاملا ایمن بوده و بی خطر باشد. نتیجتا بهترین انتخاب پمپ ولتاژ پایین است.

نکته دوم در انتخاب پمپ آب ، پمپ آب کم صدا است.

آبنما شیشه ای

هر مکانی بسته به موقعیت ، نور ، آلودگی محیط و عوامل دیگر به فواره خود نیاز دارد . بعنوان مثال استفاده از یک آبنمای موزیکال در پذیرایی خانه صحیح نیست . آبنما موزیکال نیازمند فضای باز و وسیع می باشد . فواره های یک پروژه آبنما موزیکال عملکرد مخصوص به خود را داشته و همچنین فواره های آبنمای خانگی نیز همینطور.بهتر است از آبنمای سنگی در بیرون از منزل استفاده نمود.

 

 

استفاده آسان و شرایط نگهداری راحت در کنار صدای دلنشین آب از ویژگیهای منحصر بفرد آبنمای شیشه ای است.www.abnamazarin.blogfa.com

در حقیقت آب نما شیشه ای از دسته و زیرمجموعه های آبنمای خانگی است .‘گروه مهندسی آبنمازرین پروژه های متعددی از طراحی و ساخت آبنمای شیشه ای را در کارنامه خود دارد. که ادر این میان می توان طراحی ابنما دیواری برای بازار میوه و تره بار قطر بشمار آورد .

آب نما شیشه ای

  • با این دستورالعمل به راحتی می توانید در خانه خود یک آب نما شیشه با هر اندازه ای بسازید و محیط خود را دلپذیرتر از قبل کنید

آبنمای شیشه دیواری

 

آبنمای شیشه ای با امکان استفاده از سیستم های روشنایی LED دکوراسیون محیط شما را در شرایط کم نور برجسته کند .

آبنما شیشه ای مناسب

مهمترین نکته در انتخاب آب نمای شیشه در وحله اول تناسب آن با دکوراسیون خانه شماست . بعنوان مثال برای کنار تیغه ها یا کنار گلدانها بهتر است از آب نما شیشه ای کم عرض استفاده شود . همچنین می توان آب نمای شیشه ای از نوه آبنما دیواری را بعنوان قاب بر روی دیوار نصب نمود مثال ، آب نمای شیشه ای خانگی یا آبنمای شیشه ای دیواری که مساحت کمتری را در سطح اشغال می کند . از آبنماهای سنگی بهتر است در بیرون از خانه استفاده شود .

از امکان دیگری که این نوع آبنما در اختارمان می گذارداستفاده از لوگو و یا تصاویر عزیزانمان بر روی شیشه آبنما می باشد. بعنوان مثال ما می توانیم تصویر همسر و یا فرزندانتان را بر روی شیشه به روش سند بلاست حک کنیم و همچنین می توانیم لوگو و آرم شرکت شما را بر روی فواره نقش ببندیم.

آبنما حبابی
آبنما حبابی
  1. مخزن از جنس ورق گالوانیزه در ابعاد 1*3.*2. متر  با ضخامت ورق 1 میلیمتر
  2. شیشه 10 میلیمتر در ابعاد 1*7.
  3. پمپ 12 ولت با دبی 20 لیتر در دقیقه
  4. یک عدد لوله پولیکا به قطر 1 اینچ به طول 0/6 متر
  5. قوطی آلومنیوم 6در 4

 


روش ساخت ابنما شیشه در خانه

لوازم و قطعات مورد نیاز برای ساخت آبنما شیشه ای

برای ساخت یک آب نما شیشه ای به ارتفاع 1 متر و عرض 70 سانت ؛ابتدا می بایست مخزن ان ساخته شود. مخزن را می توان از ورق گالوانیزه با ضخامت 1 میلیمتر ساخت. بهتر است این کار را به صنعتگر کابینت ساز بسپارید. آنان بدلیل بدلیل استفاده از ابزار برش و جوش نقطه ای این کار را سریع و تمیز انجام میدهند. ابعاد حوضچه برای ساخت یک این مدل آبنما با ابعاد فوق:

90 سانت طول / 20 سانت ارتفاع / 25 سانت عرض می باشد.

پس از ساخت حوضچه نوبت به ساخت فریم کار است . دو عدد قوطی به ارتفاع 1 متر را بشکل چهارچوب در نصب کرده و درون مخزن قرار می دهیم. از میان یک کدام از قوطی ها یک شیلنگ 2/1 اینچ به بالای هدایت می کنیم. وظیفه این شیلنگ فرستادن آب به بالای آب نما شیشه می باشد . حال نوبت به نصب شیشه در میان دو قوطی می باشد. شیشه را درمیان دو قوطی قرار داده و به چهارچوب پیچ می کنیم . یک عدد پمپ با مشخصات فوق درون مخزن قرارداد می شود و خروجی آن به شیلنگ متصل می گردد.

 

نظافت و نگهداری آب نما شیشه

آب نماها بطور کل نیازمند نگهداری مداوم هستند . مانند اکواریوم و بدلیل وجود آب بصورت مستمر می بایست یک آبنما خانگی یا آبنمای دیواری شیشه ای را نظافت نمود. برای این منظور می بایست حتی المقدور از میزان آب در مخزن فواره اطمینان حاصل کنید. شیشه آبنما را بصورت منظم تمییز نمایید و پمپ فواره را هر چند مدت یکبار سرویس کنید.

اگر به سلامت روح و روان خود اهمیت می دهید بی شک انتخاب یک آبنما دیواری یا شیشه ای کار بسیار درستی است. گروه مهندسی آبنمازرین تا کنون چندین آبنما از نوع فواره های سنگی و شیشه ای در محل های تمرین یوگا نصب کرده است. تجربه شنیدن صدای دلنشین آب به کسانی که در حال تمرن یوگا هستند کمک بی نظیری می کند.

[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]