قیمت ابنما موزیکال

قیمت آبنما موزیکال، قیمت آبنما هارمونیک، قیمت آبنما ریتمیک

 

قیمت آبنمای موزیکال از آبنما هارمونیک و آبنما ریتمیک به مراتب بیشتر است.اما برای درک این موضوع در تفاوت قیمت انواع آبنما هوشمند ابتدا می بایست شناخت کلی و دقیقی نسبت به انواع ابنما داشته باشیم

تا قبل از ورود تکنولوژی در این عرصه ،به آبنما فواره اصلاق می شد. فواره ها عموما از تعدادی نازل که به وسیله یک پمپ تغذیه می شد تشکیل می گردید.

به مرور و با رشد تکنولوژی مانند حوزه های دیگر شکل فواره ها دگرگون شده و نام آن نیز به آبنما تغییر پیدا کرد. تفاوت اصلی آبنماهای هارمونیک و آبنما موزیکال با سلف خود در امکان تغییر شکل آبنما است. در آبنماهای قدیمی ( فواره ها ) نازل ها و طرح هندسی آبنما به هر شکلی که از ابتدا طراحی و نصب می گردید ثابت می ماند و پس از نصب آبنما به یک صورت رفتار می کرد. در آبنمای هوشمند همانطور که از نامش بر می آید می توان با نرم افزار و سخت افزار هایی که به این منظور ساخته شده اند اشکال متنوعی از بازی آب و نور را رقم زد.

هر گاه آب را بمنظور زیباسازی یک محیط مدیریت کنیم ، یک آبنما ساخته شده است

این جمله ساده ترین توصیف از آبنما می باشد.

آبی که از درون کوزه ای بیرون می ریزد یا پرتابه های آب چند ده متری که از نازلها بیرون می جهند همگی نوعی از آبنما به شمار می آیند.

فواره بطور کلی در دو دسته اصلی قابل تعریف هستند :

* فواره آبنما هوشمند Intelligence Water Fountain

*فواره آبنما ساده Water Nozzle Fountain

به طور کل آبنما هوشمند به آبنمایی اطلاق می شود که امکان مدیریت فواره ها و نورها در آن فراهم باشد.

تمام پروژه های آبنما که بشکلی بوسیله مدار فرمان ( PLC-Micro) یا میکروکنترولر مدیریت شوند در این دسته قرار می گیرند . در این مدل از آبنما مغز سیستم درون تابلو برق قرار دارد .پمپ ها و دیگر بخشها از تابلو برق دستور می گیرند تا در فواصل معین و از قبل برنامه ریزی شده فعالیت کنند. آبنماهای هوشمند قابلیت برنامه ریزی مجدد دارند و می توان به دفعات آن را تغییر داد.

زیر مجموعه های آبنما هوشمند:

  • آبنما موزیکالMusical Water Fountain
  • آبنما ریتمیک Dancing Water Fountan
  • آبنما لمینار جامپینگ جت Laminar Jumping Jet nozzle
  • آبنما هارمونیک Harmonic water Fountain
  • آبنما کف خشک Dry Water Fountain
  • آبنما اینتراکتیو Interactive Fountain

آبنمای موزیکال همانگونه که از نامش پیداست ؛ بازی آب بهمراه موسیقی است . در گذشته نازل ها عموما ساده بوده و معمولا از قطعه ای  لوله ای شکل ساخته می شده که بسته به شکل دهانه خروجی آن ، فواره و جت آب نیز تغییر می کرد .اما در سالهای اخیر با رشد فناوری و تکنولوژی نازل هایی تولید شده که توانایی اجرای حرکات متحرک را دارا می باشند. متورهای ضد آب از نوع استپر متور ها نازلها را می چرخانند . پمپ ها بوسیله کنترولرها آب  را تا ارتفاع بسیار زیاد به هوا پرتاب می کنند .آبنمای موزیکال را می توان یکی از زیباترین انواع آبنما به شمار آورد. در این نوع آبنما حرکات موزون آب با موسیقی در حال پخش همنوایی ایجاد کرده و باعث ایجاد جلوه ای بی نظیر از بازی نور و آب می گردد .

در مورد آبنمای موزیکال که به نوعی زیر مجموعه آبنمای هوشمند قرار می گیرد ، موسیقی اساس کار بوده و به این کارزار اضافه می شود . در واقع سیگنالهای موسیقی با کنترل پنل  همانگ شده و plc  واقع در کنترولر سیگنالهای موسیقی را به زبان خود ترجمه می کنند. سپس این فرامین برای فواره و نازل ها ارسال می شوند . به این صورت است که ما در انتها جلوه ای بی نظیر از بازی آب ، نور و موسیقی را شاهد می شویم.

ساخت نازل آبنما

در پروژه های دقیق و با کیفیت می توان حتی آبنما را با موسیقی زنده میدیریت و اجرا کرد . البته تبدیل تبدیل موسیقی به جت های آب کاملا نسبی بوده و رابطه مستقیمی با کیفیت قطعات اجرا شده در پروژه دارد . از آنجا که در آبنمای موزیکال می بایست موزیک و رقص آب کاملا با یک دیگر هماهنگ باشند در نتیجه اجرای پروژه ای موفق نیازمند انتخاب لوازم مناسب می باشد .در نتیجه طراح یک پروژه آبنمای موزیکال می بایست به منظور دستیابی به نتیجه مورد قبول آگاهی و اطلاعات صحیحی در مورد نازلها ، پمپ ها و از همه مهمتر موسیقی داشته باشد .بهترین حالت این است که موسیقی ای ساخته شود که نازل ها و فواره پمپ ها توانایی اجرای ان را داشته باشند . با در نظر گرفتن هزینه ها شاید مجبور به انتخاب موزیک شویم که در این حالت می بایست یه شدت به امر انتخاب موسیقی توجه شود.

در گذشته می بایست موسیقی انتخابی را برنامه نویسی کرد تا حرکات آب با موسیقی مطابقت مطابقت پیدا کند. امروزه اما بوسیله برنامه نویسی های حرفه ای امکان پخش هر موسیقی در لحظه وجود دارد. به گونه ای که با هر موسیقی ای آبنما عکس العمل نشان داده و مطابق با او به رقص وادار می شود.

Water Dancing Fountan

اساس و بنبان آبنما ریتمیک در حقیقت در عمل تفاوت زیادی با اب نمای موزیکال ندارد. در این مدل از اب نما پمپ ها و نازل ها بوسیله مدار فرمان دستور می گیرند. تفاوت این نوع از اب نما با اب نما موزیکال در حذف موسیقی از پروژه است. در واقع این مدل بر اساس برنامه های ا قبل نوشته شده در مدار فرمان عمل می کند.

ثبت اختراع آبنما لمینار جامچینگ

آبنما لمینار جامپینگ جت Laminar jumping Jet

آبنما لمینار جامپینگ جت توسط گروه مهندسی آبنمازرین در سال 1387 طراحی ، ساخته و ثبت اختراع گردید. این مدل از آبنما ساختار و مکانیزم پیچیده ای دارد.

آبنما لمینار جامپینگ در مکانهای معروفی نظیر لابی برج خلیفه در نصب شده است. گروه مهندسی آبنمازرین تا کنون پروژه های متعددی با دستگاه لمینار جامپینگ جت طراحی و اجرا کرده است. پروژه آبنما مجسمه در پارک هنرمندان تهران در سال 1393 ، آب نما لمینار جامپینگ جت در میدان دانشجو صدا و سیما در شیراز 1386

آبنمای موزیکال

قیمت آبنما موزیکال

قیمت آبنما موزیکال به دو عامل بستگی دارد :

  1. وسعت آبنما موزیکال
  2. تجهیزات به کار رفته در آبنمای موزیکال

وسعت آبنما موزیکال

در اذهان عمومی ابنما موزیکال به آبنمایی اطلاق می شود که علاوع بر اماکن پخش موسیقی می بایست بزرگ باشد.

در حقیقت با یک عدد نازل نیز می توان یک پروژه ابنما موزیکال راه اندازی نمود. همینکه یک نازل فواره آب بوسیله اصوات به حرکت در آید ابنما موزیکال ساخته شده است.

بنابراین می توان یک آب نما موزیکال را در هر اندازه ای طراحی و اجرا کرد.

به عنوان مثال می توان در یک حوض 1000 متری با 2 عدد نازل یک آبنما موزیکال طراحی و اجرا کرد.

بنابراین منظور از وسعت ابنما به عنوان عاملی در قیمت گذاری تعداد تجهیزات به کار رفته می باشد.

تعداد پمپ های دور متغییر ، تعداد شیر برقی ها و یا استفاده از انواع نازل ها در قیمت یک اب نما موزیکال تاثیر دارد.

آبنما موزیکال بزرگ

تجهیزات آبنما موزیکال

همانطور که پیشتر توضیح داده شد یکی از عواملی که در قیمت آبنما موزیکال تاثیر دارد نوع تجهیزات مورد استفاده می باشد.

از آن جا که قطعات مکانیکی ابنما به صورت مداوم با آب در ارتباط است می بایست با کیفیت باشد .

قطعات مکانیکی و برقی در آبنما موزیکال از برندهای مطرح انتخاب شوند . ما در گروه مهندسی آبنمازرین تمامی قطعات بکار رفته در آبنما ها را از بهترین برندهای بازار انتخاب و استفاده می کنیم

به عنوان مثال استفاده از چراغ های بی کیفیت علاوه بر خطرات جانی به سرعت از کار افتاده و از بین می روند. یا استفاده از نازل های غیر از متریال استیل ضد زنگ پس از مدتی فرسوده و از تنظیم خارج می گردند.

تجهیزات مکانیک آبنما رتمیک

تجهیزات مکانیکی

انواع نازل ها ( فواره ها ) پمپ های حرفه ای و مخصوص آبنما ، سیستم تصفیه خانه و فیلتراسیون ، لوله کشی ها

تجهیزات برقی

چراغ های ضد آب با IP68 کنترولر ، تابلو برق که خود شامل قطعات زیادی است مانند فیوزها ، کنتاکتورها ، رله ها و PLC

تجهیزات برقی آبنما ریتمیک

قیمت آبنما موزیکال در سال 1402

ما در گروه مهندسی آبنمازرین با 17 سال تجربه و پروژه های متعدد توانسته ایم با قیمت های متعددی آبنما موزیکال طراحی و اجرا نماییم

یک پروژه آبنما هارمونیک ( بدون موسیقی) را میتوان با 100،000،000 اجرا نمود . البته این قیمت کاملا حدودی براورد شده است . همانطور که پیشتر توضیح داده شد وسعت آبنما و تجهیزات بکار رفته عوامل تعیین کننده در قیمت آبنما ریتمیک به شمار می آیند.

   

 

.

1402-07-22
انواع مدل آبنما دیواری حیاط

انواع مدل آبنما دیواری حیاط

انواع مدل آبنما دیواری حیاط می تواند به این مکان، زیبایی و روح تازه ای بخشیده باشد. در این مقاله از مجله آبنما زرین، به معرفی […]
1402-07-20
تجهیزات آبنما موزیکال

تجهیزات آبنما‌ی موزیکال چیست؟

به هر وسیله‌ای که در آبنما‌ی موزیکال مورد استفاده قرار بگیرد تجهیزات آبنما گفته می‌شود. و در ادامه به معرفی این تجهیزات می‌پردازیم. انواع تجهیزات آبنمای […]
1402-02-05

[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]