طراحی آبنما

 

طراحی آبنما
گروه مهندسی آبنمازرین مجری آبنمای موزیکال

طراحی آبنما” امر پیچیده ای است. تیمی که مسئولیت طراحی آبنما را برعهده دارد. می بایست از هر جهت با علم آب نما آشنایی کامل داشته باشد. این دانش خود شامل رشته های مختلفی است .طراحی آبنما به خصوص آبنمای موزیکال و هوشمند در ابعاد بزرگ نیازمند دانش کافی در زمینه مکانیک ، برق و ابنیه می باشد. قبل از شروع طراحی آبنما می بایست مکان اجرا را بررسی نمود. درونی یا بیرونی بودن مکان . وزش بادهای بیشتر از سرعت 10 کیلومتر برساعت.دسترسی مردم و کودکان . نور محیط و آلودگی های محل مانند گرد و غبار . این موارد از فاکتورهای با اهمیت در طراحی یک پروژه آبنما می باشد که می بایست به دقت مورد توجه قرار گیرد.

WWW.ABNAMAZARIN.BLOGFA.COM


طراحی آب نما

اﺻﻮل اﺳﺎﺳﯽ ﻃﺮاﺣﯽ و ﻧﺼﺐ فواره

اولین نکته در ﻃﺮاﺣﯽ ﯾﮏ ﺳﺎزه آب نما ظاهر کار است به نحوی که بلحاظ زیبایی شناسی مناسب و درست باشد.

مجسمه فواره 12 معصوم در شیراز
مجسمه آبنما 12 معصوم در شیراز

با ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ روز افزون در ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژی امروز شاهد طراحی آب نما های پیچیده و منحصر بفردی هستیم . ورود علم به حوزه هنر همانطور که سینما را متحول کرد باعث تغییرات شگرفی در زیبایی فواره ها گردید .گروه مهندسی آبنمازرین در زمینه طراحی و اجرای فواره آب نما سابقه طولانی دارد. استفاده از نیروهای خلاق و ماهر در زمینه طراحی و معماری کمک بزرگی به گروه آبنمازرین نموده است.

نمونه هایی از طرح های آبنما در شرکت آبنمازرین


اصولی که در طراحی آبنما می بایست رعایت شود :

1وزش شدید ﺑﺎد. ﺑﺎدهمیشه دشمن شماره یک آبنما بشمار می رود ، پس در محیطی آب نما را اجرا کنید که در معرض کمترین وزش باد باشد .

2– آلودگی محیط : دشمن شماره دو در آبنما آلودگی است . وجود گرد و خاک و برگ درختان و مهمتر از ان سختی آب باعث بروز ایراد در پروژه می گردد.

3آب گیری حوض آبنما قبل از طراحی آبنما می بایست نسبت به در دسترس بودن آب تمیز در حوض اطمینان حاصل کنید

4- ﺗﺨﻠﯿﻪ آﺑﻨﻤﺎ: تخلیه حوض فواره آب نما اهمیت زیادی دارد. آبنما ها حداقل ماهی یک مرتبه نیاز به تخلیه و نظافت دارند . تخلیه آسان آن و هدایت بسمت فاضل آب اهمیت بسازایی دارد.و

5تامین برق : برق مورد نیاز جهت اجرای یک پروژه آبنما اولین پیشنیاز کار می باشد. برخی از پروزه های آب نما که وسیع بوده و از پمپها و تجهیزات نوری زیادی استفاده می کنند به برق با آمپر بالا نیازمندند . بنابراین قبل از اجرا و در مرحله طراحی حتما از امکان دریافت برق 3 فاز مورد نیاز اطمینان حاصل کنید .https://abnamazarin.com/fountain/fountain/

 

طرح فواره آب نما
در مسیر طراحی آب نما صورتی که پروژه وسیع بوده و از اهمیت بالایی برخوردار باشد ؛ یک انیمیشن از کار نهایی تهیه میگردد. طرح در اختیار کارفرما قرار میگیرد تا به این شکل درک واضحی از طرح پدید آید.پس از بررسی تمام جوانب و مشخص شدن و البته مناسب بودن مکان اجرا ، طراحی پروژه شروع می گردد. در ابتدا طرح کلی را بصورت اسکیس و بصورت دستی طراحی می گردد. پس از موافقت کارفرما باکلیات طرح ، کار با نرم افزار3DMAX یا MAYA اجرا می گردد.
ساخت آبنما
ساخت نازل استیل برای آب نمای هوشمند

وضعیت سالهای اخیر کشور باعث دشواری در تامین قطعات از خارج از کشور شده است . بنابراین قبل از ارائه طرح به کارفرما می باست از امکان تهیه تمامی قطعات بکار رفته در طرح( لوازمی که از خارج از کشور تهیه می شود) مطمئن شد. چرا که اکثر قطعات بکار رفته در پروژه های آبنمای هوشمند محصول کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی است . در بعضی از مواقع فراهم کردن آنها زمان بر و گاهی حتی غیر ممکن می نماید.

در نتیجه می بایست قبل از نهایی شدن کار از تهیه آن قطعات اطمینان حاصل شود و یا با لوازم دیگری جایگزین کرد.

طراح آبنما گروه مهندسی آبنمازرین
طراح آبنما گروه مهندسی آبنمازرین

 

[rev_slider alias="home-page"][/rev_slider]